Ata binmenin faydaları aşağıdadır:

Fiziksel: Ata binme, hem kardiyovasküler hem de kas kondisyonlama faydaları olan harika bir egzersiz şeklidir. Sürücü herhangi bir fiziksel egzersize girmiyormuş gibi görünse de, bir saatlik aktivite 30 dakikalık bir koşu (6mph) veya bisiklet sürmeye (9mph) benzer kalori yakabilir. Bu nedenle, düzenli kardiyovasküler egzersiz yapmanın tüm sağlık yararları faydalı ollur. İlk yolculuğunuzdan sonra, sahip olduğunuzu hiç bilmediğiniz kasları hissedebilirsiniz. Bu, atın hareketinden ve sürüş sırasında binici üzerindeki etkisinden kaynaklanmaktadır. Binici, dengesini bozmamak için atın hareketlerine tepki verirken, gövde ve pelvisin derin postüral kasları ve uylukların addüktör kasları sürekli olarak koşullandırılır.

Psikolojik: Ata binmenin mükemmel terapötik özelliklere sahip olduğu kabul edilmektedir. Biniciler için psikolojik faydalar, fiziksel faydalar kadar eşit öneme sahip olabilir. Sadece dışarıda olmak ve kırsalın tadını çıkarmak genel sağlığınızı artıracak ve büyük bir stres kırıcı görevi görecektir. Sürerken gerçek bir soluk verme ve özgürlük duygusu var, hiçbiri ikinci olmayan bir duygu. Dahası, kendinizle atınız arasında bir ilişki ve güven duygusu geliştirmek son derece tatmin edicidir. Kendinizden çok daha büyük bir hayvanı kontrol etmeyi ve ona bakmayı öğrenmek, güveniniz üzerinde derin bir etkiye sahip olabilir ve harika bir duygudur.

Kurs, çeşitli başlangıç ​​seviyelerini veya binicilik yani ata giriş, eğitmenlerin yardımıyla ata binme ve inme, Duruş, atın hareketini kontrol etme, at üzerinde yürüme, paça, derslerin tekrarı, bağımsız olarak binme ve inme, yürüme ve daha kolay koşuyor.

Yukarıdaki minimal plan, tüm grubun öğrenme yeteneğine bağlı olarak çok daha fazlasını öğreneceksiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir