1. Ekonomiktir…

Doğada tatil yapmak bir cüzdanın en iyi arkadaşıdır. Bunun hakkında düşün. Bir hafta boyunca kolayca para harcayabileceğiniz lüks bir otele gitmek yerine, tüm hafta bir kamp için minimum para harcaya bileceğiniz arasında bir yerde kalacaksınız. Bununla birlikte, kampa gittiğinizde, her gece restoranlara gitme ihtiyacını ortadan kaldırarak kendi yemeğinizin yapıyorsunuz.

2. Kent hayatından kaçarsınız …

Bir şehirde büyümek, kamp yapmanın yabancı bir dünya olduğuna inanmanıza neden olur. Bütün gün ve bütün gece beton ormanlarla çevrili olarak, dünyanın tüm doğal güzelliğini unutmaya başlıyorsunuz. Bugün herkes 7 gün 24 saat teknolojiye bağlı, insanlar bir restorana giriyor ve sunucu adlarını söyleme şansı bile bulamadan bir wifi şifresi istiyorsun. Kamp yapmaya gittiğinizde, teknolojinin üzerinizdeki kavramasından kaçabilirsiniz. Servisiniz bile olmadığı için telefonunuzu kontrol etmeyi unutabilirsiniz. Nihayet kentsel dünyadan kopacaksın.

3. Eğitici …

Doğada gezinti yapmak size Milli Parkları gezme fırsatı verir. Hala eğlenirken ailenize veya kendinize doğa, bilim, koruma ve tarih hakkında bilgi verme şansı verir. Bugün birçok park, size ve ailenize park hakkında her şeyi öğretebilecek profesyonellerin rehberliğinde turlar sunuyor. Bazen oradayken, eğitim gezilerinden, parkın tarihinden veya hatta balık tutmaya gitmek gibi bir şeyden dersler bile alabiliyorsunuz.

4. Sizi zinde tutar…

Hepimiz tatillerin rahatlatıcı olmasını isteriz ama dışarı çıkmak ve sizi çok daha ödüllendiren patikalara çarpmakla ilgili bir şey var. Şehirdeki bir metroya atlamak yerine tatilinizin tüm harikalarını görmek için yürüyüşe çıktığınızda kendinizi çok daha enerjik hissediyorsunuz. Açık havada olmanın zihinsel sağlığınızı iyileştirmekten formunuzu korumaya kadar çok çeşitli sağlık yararları olduğu defalarca kanıtlanmıştır. Kamp yapmak sizi sadece fiziksel olarak değil zihinsel olarak da zinde tutuyor. Çok sayıda çalışma, dışarı çıkıp ağaçlara bakmanın, daha iyi odaklanmanıza yardımcı olmaktan zihinsel enerjinizi yenilemeye kadar beyniniz için çok şey yapabileceğini göstermiştir.

5. Eğlenceli…

Son olarak, doğada tatil yapmak ve kamp yapmak düpedüz eğlencelidir. Kendinizi sevdiğiniz ve istediğiniz kadar uzaktaki insanlarla çevrelersiniz. Kamp, yürüyüş, binicilik ve daha birçok aktivitenin tadını çıkaracaksınız. Ayrıca, daha az koşuşturma yaşarsınız ve uzun akşamların, doğada geçirilen zamanın , ne zamana kadar uyumanın ve o kitap ve dergi yığınının tadını çıkarırsınız.
Öyleyse, şehir gezisi için rezervasyon yaptırmadan önce iki kez düşünün ve bunun yerine bir kamp alanına gitmeyi düşünün. Size teşekkür eden tek kişi cüzdanınız olmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir